فرشید پنجشنبه 10 دی 1388 02:55 ب.ظ نظرات ()

آر.اس.اس (RSS) چیست؟

آر.اس.اس قابلیتی ساده است که به کاربران اجازه می دهد که تازه ترین و جدیدترین اخبار و مطالب یک وبگاه (وب‌سایت) را بدون مراجعه به آن وبگاه، و با استفاده از برنامه های خبرخوان یا فید خوان بطور خودکار دریافت و با صرف زمان کمی مطالعه نمایند. پیوند (link) مربوط به این اسناد در وبگاه‌ها معمولاً با استفاده از یکی از دو نماد و مشخص شده و نمایش داده می شود. به این اسناد که حاوی اطلاعات هستند، فید (Feed) و به برنامه هایی که اطلاعات موجود در فیدها را بطور خودکار دریافت کرده و نمایش می‌دهند، فیدخوان (Feed Reader) و یا خبرخوان آر.اس.اس گویند.

خبرخوان پارس تولز به شما این قابلیت را می دهد که آخرین خبرها و یا مطالب وبگاه های مختلف را براحتی در سایت خود نمایش دهید . با توجه به اینکه امروزه تعداد زیادی از سایتهای خدماتی اقدام به انتشار ابزارهای خود بصورت RSS می نمایند استفاده از این ابزار کمک قابل توجهی در جهت استفاده از این ابزارها به شما خواهد کرد .

برای استفاده از این فید خوان کافیست با استفاده از فرم زیر تنظیمات دلخواه را انتخاب نموده سپس با استفاده از پالت رنگ ، رنگ زمینه ابزار فوق را انتخاب نمایید سپس با زدن دکمه ایجاد کد ، کد خبرخوان را ایجاد نمایید . پس از ایجاد کد با کلیک بر روی دکمه ذخیره کد در حافظه کد مورد نظر انتخاب و در حافظه ذخیره خواهد شد وشما می توانید آنرا در قالب وبلاگ و یا وبسایت خود قرار دهید .

دریافت کد نمایش فید در سایت شما

آدرس آر اس اس :

بطور مثال : http://yourblog.blogfa.com/rss.aspx

حداکثر تعداد فید قابل نمایش :

وضعیت لینک :

نمایش تاریخ :

عرض باکس :  پیکسل

چینش باکس :

رنگ زمینه باکس :  


رنگ لبه باکس :